WYCISKARKI DO CYTRUSÓW – WYCIŚNIJ Z OWOCÓW TO CO NAJLEPSZE!

29 sierpnia 2016

Zarówno zimą, jak i na początku wiosny brakuje nam nie tylko słońca, ale również witamin, a tym samym chęci do życia. Dlatego warto sięgać po witaminowy zastrzyk energii, który składa się z najbardziej słodkich i wyjątkowo soczystych o tej porze roku owoców cytrusowych.

W każdym – nawet naprawdę niewielkim sklepie – można bez trudu kupić pomarańcze, mandarynki, cytryny. W większych sklepach dostępne są także limonki, pomelo, klementynki, grejpfruty, a nawet tangelo oraz kumkwaty, których nazwy brzmią już wyjątkowo egzotycznie. Każdy owoc cytrusowy może zostać wykorzystany w całości. Z miąższu można przygotować sok bądź dżem, zaś skórkę poddać procesowi kandyzacji. W ten sposób uzyskać można pyszny dodatek do deserów oraz rozmaitych dań. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Mała ręczna wyciskarka do cytrusów

Cytryna oraz limonka dodaje do malinowej herbaty z miodem to idealny lek wspomagający walkę z grypą bądź przeziębieniem. Wystarczy sięgnąć po ręczną wyciskarkę do cytryn, aby z tych owoców wydobyć to, co w nich najlepsze.

Duża ręczna wyciskarka do cytrusów

Sok pomarańczowy jest naprawdę bardzo lubiany. Sięgając po ten sklepowy, można jednak mocno się zdziwić, czytając etykiety. W soku dostępnym w sklepie znajdują się bowiem rozmaite substancje słodzące, konserwanty oraz innego rodzaju środki chemiczne. O wiele lepszym rozwiązaniem jest więc przygotowywanie soku samodzielnie. Wystarczy zakupić wyciskarkę do cytrusów, aby własnoręcznie przyrządzać nie tylko smaczny, ale również zdrowy napój. Taki sok będzie zawierał mnóstwo witamin.

Warto wiedzieć, że łączyć można ze sobą sok wyciśnięty z różnych owoców. Wszystko zależy od gustu osoby, która po taki sok sięga. Ci, którym zależy na soku będącym prawdziwą bombą energetyczną powinni postawić na sok przyrządzony ze szpinaku, cytryny oraz startego imbiru.

Elektryczna wyciskarka do cytrusów

Kolejną propozycją dla osób, które uwielbiają smak naturalnego i zdrowego soku jest elektryczna wyciskarka do cytrusów. Warto wybrać model, który posiada dwa stożki do wyciskania: duży oraz mały. Pozwoli to na szybkie i bezproblemowe przygotowanie pysznego soku z owocu niezależnie od tego, jaka będzie jego wielkość. Przygotowując sok, warto eksperymentować. Słodki, a jednocześnie delikatny w smaku sok można uzyskać, łącząc ze sobą mandarynki oraz pomelo.

Miłośnicy kwaśnych smaków powinny postawić na zestawienie soku z pomarańczy, limonki oraz grejpfrutów.

Autor

Natalia

Redakcja elwast.pl

To może Cię zainteresować