Wyciskarki do cytrusów i warzyw

29 sierpnia 2016

W ostatnich latach wyciskarki wolnoobrotowe do owoców oraz warzyw mocno zyskały na popularności, dlatego postaramy się na ich temat nieco więcej powiedzieć. Przede wszystkim należy sobie jasno powiedzieć, że świeże soki są bardzo cenne dla naszego organizmu i powinniśmy się decydować na ich spożywanie. Wielu naszych rodaków zapomina w ogóle o tym, by do diety włączać świeże owoce i warzywa i to bardzo duży błąd. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Brak odpowiedniej ilości wysokiej jakości składników odżywczych prowadzi do takich chorób jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krążenia czy choroby nowotworowe. Większość osób żyje szybko, mało czasu poświęcamy na to co jemy, a zdrowie musi być dla nas bardzo ważne. Świeżych warzyw i owoców powinniśmy spożywać dziennie 5 porcji. Jeśli jednak to dla nas problem to sposobem będzie włącznie do diety soków, ponieważ w ten sposób szklaną soku będzie można te braki cennych składników sprawnie uzupełniać. Jednak szklanka soku dostarczy nam tyle wartości co pięć całych marchwi.

Dlaczego świeżo wyciskane soki?

Mamy kilka powodów, dla których warto spożywać świeże soki. To błyskawiczny sposób na doładowanie komórek doskonałymi wartościami odżywczymi. Nie każdy ma tak sprawny układ pokarmowy, by skutecznie strawić surowe warzywa czy owoce oraz pozyskać z nich to co najcenniejsze. Świeżo wyciskane soku już po kilkunastu minutach mogą nam dostarczyć składniki odżywcze bezpośrednio do krwi. W ten sposób nasz układ pokarmowy będzie skutecznie chroniony i odciążony, będzie mógł organizm zająć się między innymi sprawnym oczyszczaniem, dzięki temu, że nie będzie musiał mocno skupiać się na trawieniu.

To jak się wydaje takie kwestie, które mają ogromne znaczenie i trzeba je brać pod uwagę. Wyciskanie soków to również szansa na wprowadzenie wielu różnych warzyw i owoców do diety. Jeśli sami wyciskamy sok mamy ogromną przewagę, można będzie również komponować sobie sok na własne życzenie, według własnych pomysłów. Jeśli chcemy mieć więcej energii świeże soki będą takim najlepszym rozwiązaniem i na pewno warto je włączyć. Właśnie dzięki nim od razu poczujemy się dużo lepiej, a na tym powinno nam zależeć.

Zdrowotne właściwości soków są wielorakie i powinniśmy o tym pamiętać.

Autor

Agnieszka

Redakcja elwast.pl

To może Cię zainteresować