Sokowirówka i wyciskarka - próba porównania

29 sierpnia 2016

Gdy decydujemy się na przygotowanie soku w domowym zaciszu, możemy być pewni jednego. Z pewnością spotka się on z uznaniem zarówno w przypadku dzieci, jak i osób dorosłych. Niektórzy ciągle uważają, oczywiście, że profesjonalna wyciskarka jest dobrem luksusowym. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że soki kupowane w sklepie nie są ani tak smaczne, ani tak zdrowe, jak te, które przygotowujemy samodzielnie mając pełną kontrolę nad tym, jaki będzie ich smak. Oczywiście, zakup sprzętu niezbędnego do wyciskania soku, wymaga starannego przygotowania. Jeszcze przed jego dokonaniem wskazane jest więc zastanowienie się nad tym, które z funkcji, jakimi może się pochwalić urządzenie, są najważniejsze w naszym odczuciu.

Pierwszym krokiem jest jednak nie tylko określenie naszych potrzeb, ale również analiza oferty rynkowej. Konieczne jest znalezienie najlepszej propozycji przy uwzględnieniu odpowiadającego nam podziału cenowego. Warto jednak kierować się również naszymi własnymi upodobaniami, w tym i tymi odnoszącymi się do ulubionych owoców.

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jakie rozwiązanie wybrać, powinniśmy mieć świadomość tego, że wyciskarka jest postrzegana jako propozycja bardziej wszechstronna. Znakomicie radzi sobie z owocami, można jednak sięgać po nią również wówczas, gdy chcemy przygotować zimną kawę albo zmielić orzechy. Niestety, przygotowanie soku z jej wykorzystaniem, jest też czynnością bardziej czasochłonną niż wówczas, gdy w centrum naszego zainteresowania znajduje się sokowirówka.

Soki pochodzące z sokowirówki orz te, które powstają z wykorzystaniem wyciskarki, nie są przy tym identyczne. Jeśli mamy w domu sokowirówkę, możemy liczyć na sok klarowny, pochodzący z owoców miąższ jest bowiem wyjątkowo starannie wyciskany. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja wówczas, gdy sięgamy po wyciskarkę. Taki sok jest naturalnie mętny, a do tego zawiera cząstki owoców. Budowa urządzenia sprawia też, że sokowirówka nie nadaje się do przygotowania soku z niewielkich owoców. Nie poradzi sobie ona również z warzywami liściastymi.

Jeśli zastanawiamy się nad mądrym zakupem, powinniśmy mieć na uwadze również to, jaka jest ilość produktu, który można uzyskać po zakupie konkretnego urządzenia, a także ile czasu nam zajmie jego przygotowanie.

Autor

Agnieszka

Redakcja elwast.pl

To może Cię zainteresować