Proste wyciskanie soków z cytrusów

29 sierpnia 2016

W cytrusach jest bardzo wiele cennego soku. Inaczej niż w innych warzywach czy ziołach tego soku będzie kilkanaście procent więcej.

Jeśli chcemy go dobrze wykorzystać należy między innymi inwestować w dobry sprzęt, tak by tego soku było rzeczywiście możliwie najwięcej z każdego owocu. Dobre wyciskarki są w stanie przygotować nam nawet 40% soku więcej niż tradycyjne wirówki czy blendery. To rzeczywiście bardzo dużo. Wielkim atutem przy pozyskiwaniu soku będzie ich świeżość to czynnik, który będzie ważny, ponieważ soki z cytrusów należy spożywać świeże. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Cytryna, pomarańcza a może pomelo? Z czego wyciskać najlepszy sok?

Sok z cytrusów będzie bardzo pożywny a dzieje się tak, dlatego że ma wiele witaminy C. wystarczy jedna pomarańcza czy też półtorej cytryny, by mieć pełną dzienną dawkę witaminy C. Świeżo wyciśnięty sok nie tylko musi być pity. Można go traktować również jako maseczkę, jeśli doda się nieco koziego mleka. Będzie to szansa na regenerację skóry. Najwięcej właściwości ma świeży sok z cytryny, który dostarcza witaminę C oraz wpływa wzmacniająco na naszą odporność.

Pomarańcze, mandarynki mają mniej witaminy C, ale na pewno ich wielką wartością będzie między innymi wspaniały smak. Dlatego picie świeżego soku jest zalecane dla osób aktywnych fizycznie, tych mocno ćwiczących.

Pomelo to owoc, który pojawia się w Chinach. Czasami pojawia się pod nazwą Pamelo czy pompela. Jest to pomarańcza olbrzymia, w której jest wiele witaminy C. najwięcej ze wszystkich owoców cytrusowych. Taki owoc w naszym kraju nie jest jeszcze tak bardzo popularny.

Świeży sok z grejpfruta – właściwości

Świeży sok z grejpfruta to wyjątkowo smaczny i jednocześnie doskonały, zdrowy płyn, który będzie można spożywać praktycznie bez żadnych ograniczeń. Jest to doskonała propozycja, ponieważ ilość składników odżywczych ważnych dla naszego zdrowia jest tam tak naprawdę ogromna i każdy będzie mógł te cenne składniki przyjąć dla zdrowia własnego organizmu.

Chemia w cytrusach?

Nie w świeżych sokach! Jeśli boimy się chemii z cytrusów to błąd, ponieważ obecnie wyciskarki będą działać tak, że wystarczy dokładne umycie owoców i nie będzie problemów z tym, by te metale ciężkie były usunięte, dodatkowo można oczywiście skórkę usunąć.

Autor

Filip

Redakcja elwast.pl

To może Cię zainteresować