Blender – czy to się opłaca?

4 listopada 2016

Blender

Blendery służą do miksowania i rozdrabniania produktów, więc na pewno przydadzą się w każdej kuchni. Dostępne są w dwóch wersjach. Urządzenia ręczne to po prostu śmigło na rączce, które wykorzystamy w dowolnym pojemniku, a urządzenia kielichowe są większe i silniejsze, mają swoją misę i to właśnie w niej umieszczamy wszystkie produkty.

Przepisy z blendera

Blendery dają nam możliwość przygotowania bardzo różnorodnych potraw. Najpopularniejsze są zupy-kremy, koktajle z owoców i warzyw, a do tego proste rozdrobnione rzeczy, na przykład twaróg. Domowy blender można wykorzystywać jako mikser lub robot kuchenny, nie zajmuje dużo miejsca, a często posiada nawet więcej funkcji od tych urządzeń razem wziętych.

Blender Bamix

Bamix, szwajcarski producent AGD, oferuje nam ręczny blender do szybkiego przygotowania zup i sosów, papek dla dzieci, spieniania mleka, robienia majonezu, a nawet do mielenia przypraw. Posiada on ostrza, które mogą obracać się z prędkością nawet 17.000 obrotów na minutę, co pozwala mu na błyskawiczną i skuteczną pracę. Wielkimi zaletami blendera Betamix są jego wytrzymałość i niezawodność. Są one potwierdzone odpowiednimi certyfikatami Unii Europejskiej.

Funkcje blendera

Produkt jest też bardzo popularny w USA, Japonii i Kanadzie, czyli na rynkach, gdzie szanse mają jedynie produkty naprawdę niezawodne. Istotne jest także to, że w produkcji wykorzystuje się elementy nierdzewne oraz całkowicie obojętne chemicznie, dzięki czemu nie zmieniają smaku i zapachu przygotowywanej żywności.

Każdy blender posiada standardowe wyposażenie, w skład którego wchodzi:

- uniwersalny nóż do krojenia, siekania i rozcierania produktów;

- tarcza ubijająca do produkcji piany z białka, masła oraz puddingów i podobnych potraw;

- tarcza miksująca pomagającą robić majonez i koktajle, a także różne gęste masy kremowe;

- młynek mielący przyprawy oraz pozwalający na ścieranie różnych rzeczy, na przykład bułki tartej;

- podstawka będąca równocześnie wieszakiem i miejscem na przechowywanie końcówek.

Urządzenie posiada silnik o mocy 180W cechujący się obrotami na poziomie od 12.000 do 17.000 w zależności od konkretnej wersji modelu. Kabel zasilający oraz obudowa posiadają podwójną izolację, a długość przewodu zasilającego to 1,9 metra. Waga blendera to zaledwie 940 gram.

Autor

Filip

Redakcja elwast.pl

To może Cię zainteresować